3:59 pm - Çarşamba Nisan 16, 2014

Bank Asya Müfettiş Yardımcılığı Sınavı

Salı, 25 Ekim 2011, 18:04 | Bank Asya Sınavları | 1 Yorum | Read 1428 Times
by admin

Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı (MY-2011)

Genel Kriterler

Analitik düşünmek ve çözüm üretebilmek,

Sonuç odaklı çalışmak,

Takım çalışmasına yatkın olmak,

Araştırmacı ve öğrenmeye açık olmak,

T.C. vatandaşı olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

01.01.1984 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,

Erkek adaylar için, askerlik görevini fiilen yapmış veya en az 1 yıl tecil ettirmiş olmak ve bunu belgelemek,

İyi derecede İngilizce bilmek, (Bankamız tarafından yapılacak sınavla, adayların İngilizce seviyesi tespit edilecektir).

Türkiye’deki üniversitelerin dört yıllık örgün lisans eğitimi veren fakültelerinin;

İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, Hukuk, İstatistik, İşletme Mühendisliği, Matematik, Fizik, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi ve Muhasebe, bankacılık mesleği ile ilgili diğer bölümler, Finans Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Sistem ve Kontrol Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bilgisayar donanımı ve yazılımı ile ilgili bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olmak*,

Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte; İktisat, İşletme, Maliye, Bankacılık/Finans alanında yüksek lisans programını veya bunların yetkili makamlarca onaylı yurtdışı eşitlerinden birini bitirmiş olmak,

Tıklayın Açılan Banka Sınavları Sayfamızı BEĞENİN

Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve teftiş görevinin gerektirdiği seyahatlere elverişli olmak, (Bu durumun, sınavı kazananlarca tam teşekküllü hastane raporu ile belgelendirilmesi istenecektir).

Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

*Mühendislik bölümlerinden mezun olan adaylar arasından bilgi sistemleri denetiminde görevlendirilecek Müfettiş Yardımcıları da seçilecektir.

Sınav Başvurusu

Sınava katılmak isteyenlerin başvurularını, 31.10.2011 tarihine kadar Bankamız internet sitesinden (www.bankasya.com.tr) veya (www.kariyer.net) internet adresinden yapmaları gerekmektedir. Adayların başvuru formlarında T.C. kimlik numaralarını belirtmeleri zorunludur. Tüm başvurular ve sınav sonuçları gizli tutulacaktır.

Yapılan başvurular arasından gerçekleştirilecek değerlendirme sonucu sınava katılması uygun bulunan adaylara sınav tarihi, yeri ve içeriği hakkındaki bilgiler elektronik posta aracılığıyla gönderileceğinden, başvuru sırasında mutlaka geçerli ve kullanılan bir elektronik posta adresi belirtilmelidir.

Sınav Yeri

Yazılı sınav ve mülakatlar İstanbul’da yapılacaktır.

Sınav Konuları

Genel Bilgi

Genel Yetenek

Yabancı Dil

Sınavla İlgili Dikkat Edilecek Hususlar

Adayların yanlarında resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), yumuşak kurşun kalem ve silgi getirmeleri gerekmektedir. Fotoğraflı kimlik belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

İş Tanımı

Bankanın yurt içinde ve yurt dışında bulunan şubeleri, genel müdürlük birimleri ve konsolidasyona tabi ortaklıklarında teftiş, inceleme ve soruşturma yapmaktır.

Görev merkezi İstanbul olup, işe alınan adayların İstanbul’da ikamet etmesi zorunlu olacak

İLANA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 response to "Bank Asya Müfettiş Yardımcılığı Sınavı"

  1. sınava katılma yaş sınırını yükseltilmesi gerekli diye düşünüyor aynur kavuzlu diyor ki:

    banka giriş sınavlarında yaş sınırının yükseltilmesi gerekli diye düşünüyorum

Leave a reply